Asfalt Plenti Nedir?

Bu Sayfayı Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Asfalt plentleri, sıcak karışım asfalt üretmek için tasarlanmış ekipmanlardır. Asfalt betonu (Sıcak karışım asfalt) üretmek için agrega, bitüm ve filler malzemesi kullanır. Bir asfalt plentinin ana özelliği, agregayı ısıtmak ve daha sonra sıcak karışım asfalt hazırlamak için bunları bitüm ve diğer dolgu malzemeleriyle karıştırmasıdır. Buradaki agrega, bitüm ve filler belirli oranlarda karıştırılmaktadır.

Asfalt plentleri aşağıdaki ana kısımlardan oluşmaktadır.

 1. Soğuk Agrega Besleme Ünitesi
 2. Konveyör Bantlar
 3. Kurutucu (Dryer)
 4. Filtre
 5. Agrega Elavatörü
 6. Filler Elevatörü
 7. Titreşimli Elek
 8. Elek altı sıcak agrega depolama silosu
 9. Agrega, bitüm ve filler tartım kantarı
 10. Asfalt plenti mikser
 11. Kontrol Sistemi (PLC)

Asfalt Plenti Çeşitleri:

 1. Batch Tip Asfalt Plentleri : Batch tipi asfalt plentleri yüksek kalitede asfalt üretimi için tasarlanmışlardır. Bu tür plentlerde elek mevcuttur ve malzemeleri reçeteye uygun şekilde hazırlamak için elek yoluyla boyutlarına göre ayrılırlar. Beç tipi asfalt plentinde karışıma katılacak bütün ürünlerin (agrega, bitüm, filler) her biri kendine ait olan kantarlarda verilen reçeteye uygun olarak hassas şekilde tartılarak, mikserde 40-50 saniye aralığında karıştırılmaktadır.
 2. Drum Mix (Kontinu) Tip Asfalt Plentleri: Kontinu tip asfalt plentleri, kolay bakım ve hızlı üretim için tasarlanmışlardır. Bu tür plentlerde elek ve tartım kantarları mevcut değildir. Ayrıca karışım ya kurutucu (dryer) içinde ya da sürekli tipte çalışan bir mikser içinde gerçekleştirilir. 

Daha fazla bilgi veya teklif almak için;

https://ttcmuhendislik.com/ttc-urun-kategori/asfalt-plenti/

Diğer Duyurular

Biz Sizi Arayalım

Open chat
Need help?
Scan the code
Hello
Can we help you?