Sürekli (Kontinü) Tip Asfalt Plenti

TTC kontinü asfalt plentleri, 80-400 ton/saat aralığında, mobil veya sabit tasarımlarda üretilebilmektedir. Sürekli tip operasyonlarda yüksek kaliteli asfalt üretimi için tasarlanmıştır. Twinshaft sürekli karıştırıcı sistemi, asfalt tarifleri açısından yüksek esneklikle sürekli olarak iyi karıştırılmış malzemeler oluşturur. Dikkate değer bir diğer özellik, karışım kurutucu dışında yani ayrı bir mikserin içinde karışmaktadır.
Karıştırıcı, karıştırılacak malzeme ve karışım arasında tampon görevi görür. Bu çalışma sistemi, emisyonu en aza indirirken, malzeme bileşenleri doğrudan sürekli tip miksere beslenir. Bu sistemde durdurma ve başlatma süreleri uzamadan hızlı reçete değişiklikleri yapılabilir. Bu, işletme maliyetlerini düşürür ve yüksek verimlilik sağlar. Diğer taraftan, sürekli tip asfalt plentlerinde bakım, onarım yedek parça maliyetleri daha düşük olmaktadır.

Sürekli tip asfalt plentlerinde, diğer plentlerde olduğu gibi üretim soğuk besleme bunkerlerinde başlar. Sürekli (Kontinü) tip plentlerde reçeteye uygun, kaliteli asfalt çıkarabilmek için tasarımlarımızda tartım bandı kullanmaktayız.

Sürekli tip asfalt plentlerinde bitüm dozajlaması, hacimsel debimetrelerle yapılmaktadır.

Sürekli tip asfalt plentlerinde ölçüm hacimsel olarak yapılmaktadır. Bu yöntem, kalibrasyon yapılarak sağlıklı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Tab ContentSürekli tip mikserde, karışım süresi sabit kalmaktadır. Bununla birlikte karışımın mikser içinde geçirdiği süre sabit kalmak koşuluyla arttırılabilmektedir.