Mobil Tip Asfalt Plenti

TTC , 80-160 t/h kapasiteye sahip mobil asfalt plentleri üretebilmektedir. TTC mobil asfalt plenti tasarımlarında her bir ünite ve o ünitenin ekipmanları mobil şase üzerinde taşınmaktadır. Kısa zamanda farklı lokasyonlarda proje gerçekleştirecek taahhüt firmaları için avantajlıdır.

Avantajları:

  • Kurulum ve devreye alma süresi sabit asfalt plentine göre çok daha kısadır.
  • Kompakt yapısı sayesinde otomasyon dahil olmak üzere şasededir.
  • Asfalt plenti kurulumu için gerekli inşaat maliyetleri çok daha düşüktür.
  • Bitüm tankları ve kızgın yağ kazanı mobil olarak taşınmaktadır.

Soğuk agrega besleme bunkeri ve agrega konveyörü, hızlı besleme ve taşıma sağlayan mobil şasiye monte edilmiştir. Frekans hız regülatörü, besleyiciyi düzgün ve verimli bir şekilde çalıştırır.

Kurutucunun amacı, agregadaki nem oranı düşürerek belli bir sıcaklığa kadar agregayı ısıtmaktır. Agreganın kurutma derecesi bitmiş ürün kalitesini doğrudan etkileyebilir. Kurutma tamburu, uzun ömürlü, yorulmayan ve ısıya dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. İzolasyon katmanı, kurutma tamburunun ısı kaybını azaltabilir, yakıt tüketimini azaltabilir, bu da ısıtma verimliliğini artırır. Kurutma tamburunun çıkışı, soğuk agrega sıcaklığını otomatik olarak kontrol edebilen sıcaklık ölçüm cihazına sahiptir.

Mobil asfalt plenti kurutucusu aynı şasi üzerinde brülör, kontrol panosu, kurutucu giriş bandı ve kurutucu ana gövdesini taşımaktadır.

Asfalt plenti filtre grubu, bitmiş ürün kalitesini garanti edebilen çok aşamalı toz toplama sistemine sahiptir. Torbalı filtre, torbanın yoğunlaşmasını önlemek için yalıtım tabakasına sahiptir. Torbalı filtre girişi, torbanın hasar görmesini önlemek için sıcaklık koruma cihazına sahiptir.

Mobil filtre grubu, fan, filtre gövdesi ve filler bunkerini aynı şaside taşımaktadır.

Mobil asfalt plenti kulesi, sıcak agrega depolama bunkeri, asfalt karıştırıcı, titreşimli elek, tartım kantarları, otomasyon kabininden oluşmaktadır. Asfalt karıştırma kulesinin ana kısmı makul bakım ve güvenlik koruma cihazına sahiptir. Kulenin modülerleştirilmesi, tesisin hızlı kurulum ve nakliye gerçekleştirmesini sağlamaktadır.

Büyük hacimli bitmiş ürün bunkeri, hazır asfalt depolamak için kullanılır. Kullanımı kolaydır. İzolasyon tabakası küçük sıcaklık düşüşü sağlamaktadır.