CPDDXB Serisi Otoparklar

Bu seride üretilen otopark kapasiteleri 8, 10, 12, 16 araçtır. İhtiyaç duyulan alan yaklaşık 5 metre eninde 7 metre uzunluğunda toplam 35 m² dir. CARPARK CPDD-xB serisi ile iki aracı park edebileceğiniz bir alana 16 araca kadar park etme imkânı
sağlanmaktadır.
Sistem PLC kontrol ünitesi sayesinde tam otomatik olarak çalışmakta valeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Araç girişi tek noktadan yapılmaktadır. Mekanizma hareketi, araç sürücüsünün sistemin dışına çıkıp onay vermesiyle başlar. Dönme dolap mantığı ile çalışan sistem en yakındaki boş kabini araç girişine alır ve işlem tamamlanır.
Araç teslimi, dokunmatik ekran üzerinden kabin numarası veya araç plakası girilerek sistem çalıştırılır. Sistemin çalışma hızı 4~5 m/dak dır. En yakındaki aracın teslimi 30 sn en uzak aracın teslimi ise 2 dak 45 sn dir. Sürücünün aracıyla beraber
sistem dışına çıkması ile işlem tamamlanır.
Opsiyenel olarak araçların düz giriş yaptıktan sonra düz bir şekilde sistem dışına çıkabilmelerine olanak sağlayan geri dönme (about-turn) sistemi ilave edilebilir. Bu sistem aracın düz bir şekilde kolayca sistemden çıkış yapmasını sağlar.
Diğer bir opsiyonel ürün döner tabla (Turn-table) ise sistemin girişinde zemine monte edilir. Araç sisteme hangi açıyla yaklaşırsa yaklaşsın döner tabla üzerinde sisteme düz giriş yapabileceği şekilde konumlandırılır ve giriş sağlanır. Çıkışta ise döner tabla vasıtası ile istenilen açıyla istikamet belirlenebilir.