Kırıcılar

Her yerde, üzerinde yürüdüğünüz asfaltta, gördüğünüz betondan yapılan binalarda kırma taşları bulabilirsiniz. Çok sayıda taş çeşitliliği vardır; örneğin bazalt, kalker, granit, gabro, kömür vb. hepsi farklı yoğunluğa sahiptir. Tüm bu agregalar için aynı makine uygulanamaz ve bu nedenle gereksinimlerinize uygun olanı seçmek önemlidir.

Kırma eleme tesislerinin seçimi, ne tür agreganın ekipmanı besleyeceğini ve sistemin hangi kapasiteyle çalışması gerektiğini anlamakla başlar. Gerekli kapasite ile çalışacak ve verilen ürünü kırabilecek uygun birincil kırıcıyı bulmak önemlidir.

Bir diğer önemli adım, son ürünlerin boyutlarında ve şeklinde karar vermektir. Bu adım, kırma ve eleme tesisine tasarım verir. Bu bilgilere göre tesisin şemayı ve yerleşimine karar verilir. Elek sayısı ve tipi, konveyör sayısı, ne tür kırıcıya ihtiyaç duyulduğu ve projede yerleri tasarlanır. Resim 1’de bir örnek görebilirsiniz.

Kırma eleme tesisinin tasarımı, alanında tecrübe gerektiren bir işlemdir. Mühendislerimiz 17 yıllık deneyime sahiptir bu yüzden yatırımlarınızı bize emanet edebilirsiniz. Bizim için en önemli amaç müşterilerimizin memnuniyetidir. Her müşterimize uygun tesisin tasarımı bizim için önemlidir! Tasarımdan başlayıp satış sonrası hizmetlere kadar satın almanızın her aşamasında sizi destekliyoruz.